Jungheinrich ve firmě Internorm
Komplexní plánování skladu pro Internorm

Nový regálový systém Jungheinrich pro větší skladovací kapacitu

Regálový systém šitý na míru umožňuje společnosti Internorm (v Damme) rozšíření kapacity o zhruba 4 000 paletových míst pro jejich kvalitní plastové produkty.

Nový sklad společnosti Internorm, se sídlem v Damme (Východní Vestfálsko), jsme vybavili regálovým systémem na míru pro skladování palet a malých dílů, a tím rozšířili skladovací kapacitu o zhruba 4 000 paletových míst.

Internorm vyrábí vysoce kvalitní syntetické výrobky od roku 1987. Výrobní portfolio má rozsah od rolet a roletových povrchů po polyuretanové plasty, výlisky a vstřikované výlisky.

Výroba oddělená od skladu

Stabilní růst společnosti měl za následek nutnost oddělit výrobu od skladu a investovat do kompletně nového skladu o rozloze 4 200 čtverečních metrů.

Skladování plastových výrobků rovněž vyžadovalo zvýšení protipožární ochrany. Kromě skladování malých dílů, europalet a dlouhého zboží bylo nutné vzít v úvahu také skladování krabic s vnitřní mřížkou.

Po komplexní konzultaci se společností Jungheinrich bylo učiněno rozhodnutí použít kombinaci regálového systému pro palety s širokou uličkou a modulárního regálového systému a konzolového regálu.

Thorsten Trumme
vedoucí logistiky Internorm v Damme

„Klíčovým faktorem pro výběr společnosti Jungheinrich jako partnera byla jejich komplexní konzultace a profesionální spolupráce během celé fáze výběru.“

Komplexní plánování od Jungheinrichu

Společnost Jungheinrich, přední dodavatel regálových systémů v intralogistice, komplexně navrhla a naplánovala stavbu nového skladu. Již od začátku spolupracovala společnost Jungheinrich se společností Internorm na analýzách, plánování a poté i na stavbě skladu.

Komplexní analýza požadavků a materiálového toku vyústila v regálový systém na míru.

Perfektní regálový systém pro Internorm

Nový skladovací systém od společnosti Jungheinrich byl postaven na ploše 3 000 čtverečních metrů a skládá se ze skladovacího prostoru o rozloze 4 200 čtverečních metrů, čímž rozšiřuje skladovací kapacitu o zhruba 4 000 paletových míst.

Regálový systém na míru se skládá z paletového regálu, modulárního regálů a konzolového regálu, což zaručuje efektivní skladování všeho zboží a snadné vychystávání. 

Společnost Internorm si navíc vybrala vysokozdvižný vozík Jungheinrich ETV Q s řízením všech kol, který je schopen přepravovat až 8 metrů dlouhý náklad v omezeném prostoru.

Výsledkem je regálový systém na míru, který poskytuje větší flexibilitu a skladovací kapacitu.

Máte otázky?