+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Historie firmy Jungheinrich

Historie firmy

Zde můžete získat přehled o vývoji společnosti Jungheinrich od malého podniku s méně než deseti zaměstnanci k současnému mezinárodnímu přednímu poskytovateli v oblasti intralogistiky a k ceslosvětové špičkové značce.

Začátky (1899 - 1953)
Historie naší společnosti začíná v roce 1908 založením obchodního domu  H. Jungheinrich & Co. Hermannem Jungheinrichem. Základní kámen dnešní společnosti položí jeho nejstarší syn, Friedrich Jungheinrich v roce 1953 znovuzaložením společnosti pod názvem H. Jungheinrich & Co. Maschinenfabrik v Hamburku.

„Hospodářský zázrak" (1954 - 1968)
V letech 1950 až 1960 zažívá Hamburk a Spolková republika Německo takzvaný "hospodářský zázrak". Pro naši společnost je hlavním zdrojem příjmů export, postupně jsou zakládány první mezinárodní dceřiné společnosti. Jungheinrich vytváří předpoklady pro cestu ke světovému koncernu.

Historie firmy Jungheinrich

Generační výměna a zvýšení konkurenceschopnosti (1969 - 1989)
Po smrti našeho zakladatele zůstáváme nezávislým rodinným podnikem ve vlastnictví rodin akcionářů Lange a Wolf. Koncem roku 1970 je zahájen další inovační útok. V logistických procesech se vychystávání stává stále důležitější, vyvíjíme proto příslušné speciální vozíky. První použití přepravních systémů bez řidiče. Stavíme výrobu v Norderstedtu.

Vstup na burzu a restrukturalizace (1990 - 1999)
V roce znovusjednocení Německa jsme vstoupili na burzu. Reagujeme na poptávku po moderních průmyslových vozících a skladové techniky v nových spolkových zemích a zemích bývalého východního bloku. Přebíráme skupinu Boss včetně tradiční firmy Steinbock Moosburg v Bavorsku. To vede k rozsáhlé restrukturalizaci naší společnosti.

Historie firmy Jungheinrich

Konec strategie více značek a globalizace (2000 - současnost)
Na přelomu tisíciletí nabízíme naše výrobky již výhradně pod značkou Jungheinrich. Rozvíjíme se v oblastech kompletních intralogistických řešení, finančích službách a full servisu. K tomu posilujeme naše obchodní jednotky a trvale se usazujeme na globalizovaných trzích.

V České republice Jungheinrich kromě prodejní organizace vyrábí také elektromotory pro své vozíky ve společnosti JULI Motorenwerk, spol. s r.o.

Máte otázky?