+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Automatický tahač - automobilový průmysl

Automobilový průmysl

Elektromobily, autonomní vozidla, zakázková výroba automobilů a nadnárodní dodavatelské řetězce. Automobilový průmysl prožívá rychlé změny, které kladou obrovské nároky na výkon a spolehlivost logistických procesů. S námi budete připraveni na všechny výzvy budoucnosti.

Spolehlivý a bezpečný tok materiálu

Pokud potřebujete současně rozpohybovat různé nosiče a břemena, můžete si vybrat z naší nabídky tahačů s přívěsy. Ty můžete naložit a vyložit přesně na potřebných místech. Návrh řešení a plánování tras se vždy orientuje podle Vašich individuálních požadavků. Především ve výrobě „just in time“ jsou rozhodující přesně nastavené cykly dodávek a odběru materiálu z výrobních strojů. Zde má systém tažných souprav Jungheinrich oproti jednotlivým vozíkům výraznou výhodu, protože přináší nižší náklady a zvýšení bezpečnosti provozu.

Optimalizace a automatizace

Stále více průmyslových podniků využívá automatizaci toku materiálu pomocí automatických vozíků. Především ve standardizovaných úlohách ušetří systém AGV čas a náklady a sníží míru poškození během přepravy. 

Automatizace funguje během velmi krátké doby. Brzy poznáte, že se investice do inteligentní aplikace mnohonásobně vyplatila. Díky pokroku v oblasti komunikace, navigace a bezpečnostní techniky jsou systémy AGV velmi flexibilní 24 hodin denně i ve smíšeném provozu s ručně ovládanými vozíky.

Využitím několikrát oceněného logistického rozhraní se navíc podařilo vytvořit rozhraní mezi skladovou technikou a naším systémem řízení skladu Jungheinrich WMS. Logistické rozhraní vysílá zadání k jízdě ze systému WMS do AGV a po dokončení úkolu odesílá zpětné hlášení do systému WMS. Tím dosáhnete dokonalosti Vašich procesů ve skladu bez ohledu na to, zda obrábíte kovy, pracujete v těžkém průmyslu nebo ve strojírenství.

Nakupujte online

Čelní elektrický vozík EFG

PRODEJ

E-mail: prodej@jungheinrich.cz

Kontaktujte nás

Plnou parou vpřed v automobilovém průmyslu

Nadnárodní dodavatelské řetězce, nové trendy, jako je elektromobil, konstrukce vozidel na míru v chytrých továrnách. To vše vede v to, že automobilový průmysl prochází obdobím zásadních změn. Pro zajištění budoucího úspěchu je zásadní rychlost, stejně jako vysoká úroveň logistiky.

V době globalizace se automobilový průmysl nachází uprostřed zásadních změn. Jejich měřítkem je průmysl 4.0. Společnosti se musí vyrovnat s nadnárodními dodavatelskými řetězci a díly musí být dodávány do inteligentních továren s maximální rychlostí, spolehlivostí, nákladovou efektivitou a šetrností k životnímu prostředí. Automobilový průmysl a výroba automobilů proto vyžadují chytrá perspektivní logistická řešení a sofistikované technologie v celém dodavatelském řetězci.

To následně klade vysoké nároky na logistické procesy v automobilovém průmyslu, které vyžadují také flexibilitu, aby zvládly období kolísající poptávky. Jako příklad lze uvést, že stále více dílů a dodávek je vybavováno RFID čipy (RFID = radiofrekvenční identifikace), aby byla vždy známa jejich poloha v rámci internetu věcí (IoT). Chcete využít sofistikované inteligentní technologie k optimalizaci toku informací mezi výrobci, dodavateli a poskytovateli logistických služeb v odvětví výroby vozidel? Díky našim high-tech řešením jsme Vaším ideálním partnerem v automobilovém průmyslu.

Logistika 4.0 - WMS a komunikace s vozíky

Náš systém řízení skladu Jungheinrich WMS řídí a kontroluje všechny procesy ve skladech zákazníků z automobilového průmyslu. Umožňuje plnou nebo částečnou automatizaci procesů ve skladech s vysokými regály nebo úzkými uličkami a zároveň zabraňuje chybám při skladování a vyskladňování. Hledáte technologicky vyspělé řešení, u kterého je vše dodáváno z jediného zdroje? Pak jste na správném místě: Jungheinrich Logistics Interface komunikuje přímo se skladovými vozíky. Díky tomu VNA vozíky automaticky identifikují další cílové místo.

Naše vozíky, jako je například inovativní VNA vozík EKX, jsou vybaveny transpondérovou technologií se čtečkami RFID. Díly vybavené čipy tak mohou být automaticky evidovány. To vede k výrazným úsporám času a nákladů v nadnárodních dodavatelských řetězcích, které jsou v automobilovém průmyslu běžné. Naše vozíky jsou samozřejmě již řadu let k dispozici také v elektrické verzi. Svět logistiky v tomto ohledu často funguje jako vzor pro automobilový průmysl. S našimi high-tech řešeními Vás můžeme podpořit během této změny v automobilovém průmyslu - zahrnující vše od elektromobilů až po autonomní řízení.


Máte otázky?