+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Jungheinrich ve firmě Solupharm
Solupharm Pharmazeutische Erzeugnisse GmbH

Automatizovaná intralogistika zajišťuje spolehlivost procesů

Automatizované intralogistické řešení pro Solupharm v Melsungenu nabízí vysoký stupeň flexibility, spolehlivosti procesů a zvýšené efektivity.

Toto automatizované intralogistické řešení pro společnost Solupharm Pharmazeutische Erzeugnisse GmbH v Melsungenu, které je v souladu s pokyny GMP, nabízí vysoký stupeň flexibility a spolehlivosti procesů, a díky tomu zvyšuje efektivitu skladu.

Společnost Solupharm se specializuje na výrobu sterilních injekčních a infúzních přípravků. Z tohoto důvodu bylo při stavbě automatizovaného skladu nutné vzít v úvahu požadavky výrobní praxe (GMP).

Flexibilní a nebyrokratický

Společnost Solupharm investovala do skladu s úzkými uličkami se dvěma automatickými regálovými zakladači, aby zvýšila svou skladovací kapacitu.. Regálové zakladače ETXa jsou navrženy pro 25 dvojitých manipulačních cyklů za hodinu. Zpracovávají objednávky ve dvou uličkách. Každá má délku 35 metrů. 

Modely ETXa uskladňují a vyskladňují zboží až do výšky šesti metrů. Napájeny jsou pomocí sběrnic na regálech. To zajišťuje dostupnost vozíku 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, bez výpadků kvůli nabíjení nebo výměně baterií.

Automatický regálový zakladač ve skladu s úzkými uličkami

Systém řízení skladu (WCS) Jungheinrich nabízí spolehlivost procesů a zvýšenou efektivitu. Tím je ve společnosti Solupharm možnost záměny a naložení nesprávného zboží věcí minulosti. 

Systém ERP uvádí do pohybu zboží a spouští intralogistické procesy. Poté systém ERP ohlásí příkaz k přepravě palety do WCS. WCS pak předá prostřednictvím sítě WLAN příkaz do automatizovaného regálového zakladače. 

Díky tomu je možný nonstop provoz bez přerušení a bez nutnosti mít další zaměstnance pro noční službu. Zaměstnanci tak mohou věnovat svůj čas dalším administrativním aktivitám.

Společně s tímto řešením přichází instalace nouzového přístupu do skladu s úzkými uličkami. Jestliže dojde k neočekávané poruše, lze sklad stále provozovat pomocí manuálních zařízení.

Dr. Tobias Schönberg
manažer výrobního skladu

„Bude-li v budoucnu potřeba větší průchodnost, jsme připraveni. Sklad je navržen tak, aby ho bylo možné snadno rozšířit.“

Řešení na míru s potenciálem pro rozšíření

Výsledkem je řešení na míru, které je navíc připravené na budoucnost, protože nabízí potenciál pro rozšíření. Bude-li v budoucnu potřeba vyšší průchodnost, sklad lze snadno rozšířit o další regálové zakladače.

Řešení pro větší efektivitu ve skladu – včetně větší spolehlivosti procesů a připravenosti na budoucnost.

Máte otázky?