+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Jungheinrich ve firmě Coko
Optimalizace procesu u dodavatele plastů

Intralogistická revoluce ve výškových skladech

Středně velký dodavatel plastů Coko je spolehlivým partnerem již devadesát let a řídí se heslem „Tvarujeme vaše výrobky“. Rozhodnutí instalovat náš systém výškového skladu mělo za výsledek zvýšenou efektivitu a procesní optimalizaci.

Optimalizované skladovací procesy

Dodavatel plastů Coko se sídlem v Bad Salzuflenu potřeboval zefektivnit skladovací procesy. V systému SAP ERP byla pro všechny produkty k dispozici jen jedna odesílací lokace a jeden sklad. Z tohoto důvodu bylo zboží, které patřilo k sobě, skladováno odděleně. To znamená, že pracovníci, provádějící vychystávání, trávili mnoho času hledáním. Jeden z našich automatických skladovacích systémů vyřešil problémy této společnosti.

Jens Kastning
vedoucí logistiky ve společnosti Coko-Werk GmbH & Co. KG

„Investicí do automatického skladu s úzkými uličkami jsme získali ekonomicky výhodnější logistické procesy.“

Výškový sklad s prostorem pro 3 240 palet

V sídle výrobce plastů v Bad Salzuflenu byl postaven výškový sklad s prostorem pro 3 240 palet. Po provedení rozsáhlé ekonomické analýzy bylo učiněno rozhodnutí implementovat sklad s úzkými uličkami. Nedodali jsme jen regálovou technologii skladu se třemi automatickými vozíky ETXa pro úzké uličky a ovládací prvky, ale také strukturu WLAN a terminály.

Intralogistika z jednoho zdroje

Vše z jednoho zdroje – to je také motto rodinné společnosti Coko-Werk GmbH & Co KG. Mezi klíčové trhy patří vývoj nástrojů a plastových výrobků, ale společnost je také aktivní ve výrobě nástrojů, lisování vstřikováním a montáži součásti, lakování, lehčení plastu, svařování a tisku.  Společnost Coko byla s našimi vysokozdvižnými vozíky spokojena již řadu let. Při výběru dodavatele nového systému výškového skladu to byl faktor, který výběr usnadnil.

Zlepšená efektivita

Kromě lepší nákladové efektivity a vylepšení celkové dostupnosti nyní tento výrobce plastů také využívá výhod nižší energetické spotřeby a menšího opotřebení. V návaznosti na předchozí systémovou a výkonnostní analýzu bylo do automatizovaného prostředí implementováno řešení na bázi řízení přes WLAN. Výhodou tohoto radiového řešení je to, že centrální správu připojených přístupových bodů AP je možné provádět přímo i vzdáleně. Datová výměna mezi terminály vysokozdvižných vozíků a implementovaného SAP-WM se realizuje prostřednictvím našeho systému WCS, který slouží jako řídící jednotka materiálového toku, monitoruje dopravníkovou technologii a řídí více než 3 000 paletových míst.

Úspěšná revoluce v intralogistice

Ve společnosti Coko jsou s řešením spokojeni. Jens Kastning, vedoucí logistiky ve společnosti Coko-Werk GmbH & Co. KG, Bad Salzuflen: „To znamená, že nyní můžeme pracovat dle principu FIFO a plnit odpovídající směrnice automobilového průmyslu. Navíc víme, které zboží je ve kterém skladovacím prostoru. „Daný počet regálových zakladačů znamená, že máme výhodu vysoké úrovně redundance, což zlepšuje kapacitu dodávek. To je výhoda, kterou ocení zejména naši zákazníci.“

Máte otázky?