+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Nakládka / vykládka

Nakládka a vykládka

Nakládka a vykládka nákladních automobilů je základní a nedílnou součástí všech logistických provozů. Bez jejího efektivního zvládnutí se dál nedostanete. Máme pro Vás kompletní portfolio vozíků pro účinnou vykládku přes rampy i z boku.

Efektivní příjem a expedice Vašeho zboží

Rychle přijmout a naopak vyexpedovat nákladní automobil je nedílnou součástí procesů v každém logistickém i výrobním závodu. Ať už využíváte vykládky přes rampu přímo do skladu, nebo skládáte návěsy z boku, máme pro Vás připraven vhodný vozík, který Vaší vykládku/nakládku zrychlí a zefektivní. I zde přitom platí, že vhodně zvolená technika dokáže celý proces posunout na zcela novou úroveň.

Vykládka a nakládka přes rampu

Pro provoz přes rampu a zajíždění do návěsů je základem ruční paletový vozík. Pro usnadnění manipulace je pak vhodné využít elektrických paletových vozíků EJE, případně s plošinkou pro spolujízdu ERE. Vozíky Jungheinrich jsou vybaveny systémem ProTracLink, který zabezpečuje stabilitu a bezpečí při nájezdu na rampu.

Pro další zvýšení výkonu je možné použít vozíky, které dokáží najednou převézt dvě palety nad sebou, jako je vozík EJD, nebo opět s plošinkou pro spolujízdu ERD.

Vozíky na rampách jsou často využívány několika pracovníky během jediné směny a někdy i samotnými řidiči nákladních automobilů. V tomto prostředí se velmi osvědčuje nasazení Lithium-Iontové technologie. Díky jednoduchému a bezúdržbovému systému dobíjení je vždy zaručena disponibilita vozíku a zároveň se snižuje riziko nehod a poškození samotného vozíku.

Vykládka z boku

Pro vykládku na plochu z boku návěsu máme k dispozici kompletní řadu čelních vozíků. S elektrickým, naftovým, nebo plynovým pohonem a nosností až 5 tun. Díky tomu si vždy vyberete ideální vozík pro Vaši aplikaci, který například díky použití dlouhých či vícenásobných vidlí posune rychlost složení návěsu na zcela novou úroveň.

Pro vyložení z boku lze ale využít i jiné než čelní vozíky. Například využitím retraků se superelastickými koly ETV C můžete jedním vozíkem odebírat paletu přímo z nákladního vozu a okamžitě jí založit ve skladu s úzkými uličkami. Stačí Vám tak pouze jeden vozík místo dvou.

Nakládka a vykládka - spolehlivě od roku 1953

Již desítky let spolehlivě nakládáme a vykládáme zboží po celém světě. Sortiment Jungheinrich zahrnuje více než 600 druhů vozíků. Máme ten správný produkt, který se hodí pro každou aplikaci. A pokud máte nějaké speciální požadavky, můžeme Vám poskytnout řešení na míru. Naše výkonné vysokozdvižné vozíky jsou vybaveny různými typy pohonů pro pokrytí Vašich potřeb - ať už se jedná o dieselové/plynové, elektrické nebo ručně vedené vozíky. Ty Vám umožní zvedat břemena o hmotnosti od jedné do devíti tun.

Dalším řešením je náš retrak, který dokáže zvednout zboží až do výšky 12 metrů. Vaše náklady na provoz naopak půjdou směrem dolů, přičemž dlouhodobě lze dosáhnout úspory až 20 procent. Naše regálové zakladače jsou speciálně navrženy pro kombinovaný provoz v úzkých uličkách a volně přístupných širokých uličkách. A s našimi vychystávacími vozíky snadno zvýšíte výkonnost v oblasti obrátkovosti zboží.

Je samozřejmé, že naše vozíky jsou k dispozici také jako plně automatické řešení, které automaticky zvyšuje efektivitu Vašich procesů. Můžete se rozhodnout, že je obohatíte o špičkové technologické vybavení, jako jsou skenery RFID, a že budou automaticky komunikovat s naším systémem řízení skladu (WMS).

Špičkové technologie pro Vaši bezpečnost

Při nakládce a vykládce zboží klademe největší důraz na bezpečnost. To platí jak pro naše automatické vozíky, které zajišťují nakládku a vykládku zcela bez přítomnosti obsluhy, tak pro naše ručně vedené vozíky. Četné bezpečnostní a asistenční systémy pomáhají řidiči včas rozpoznat kritické situace a snižují riziko nehod a chyb obsluhy.

Doplňuje je řada funkcí, jako je například kamera pro couvání s detekcí osob a četná digitální řešení. Nabízíme také spoustu dalších řešení pro ochranu nákladu, vozíku i obsluhy. Pro specifická odvětví, jako je chemický a farmaceutický průmysl, mohou být naše řešení opatřena ochranou proti výbuchu. Díky tomu můžete vždy bezpečně nakládat a vykládat zboží  - a přitom využívat maximální výkon a zároveň efektivně využívat náklady.

Máte otázky?