+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Nakládka / vykládka

Nakládka a vykládka

Nakládka a vykládka nákladních automobilů je základní a nedílnou součástí všech logistických provozů. Bez jejího efektivního zvládnutí se dál nedostanete. Máme pro Vás kompletní portfolio vozíků pro účinnou vykládku přes rampy i z boku.

Efektivní příjem a expedice Vašeho zboží

Rychle přijmout a naopak vyexpedovat nákladní automobil je nedílnou součástí procesů v každém logistickém i výrobním závodu. Ať už využíváte vykládky přes rampu přímo do skladu, nebo skládáte návěsy z boku, máme pro Vás připraven vhodný vozík, který Vaší vykládku/nakládku zrychlí a zefektivní. I zde přitom platí, že vhodně zvolená technika dokáže celý proces posunout na zcela novou úroveň.

Vykládka a nakládka přes rampu

Pro provoz přes rampu a zajíždění do návěsů je základem ruční paletový vozík. Pro usnadnění manipulace je pak vhodné využít elektrických paletových vozíků EJE, případně s plošinkou pro spolujízdu ERE. Vozíky Jungheinrich jsou vybaveny systémem ProTracLink, který zabezpečuje stabilitu a bezpečí při nájezdu na rampu.

Pro další zvýšení výkonu je možné použít vozíky, které dokáží najednou převézt dvě palety nad sebou, jako je vozík EJD, nebo opět s plošinkou pro spolujízdu ERD.

Vozíky na rampách jsou často využívány několika pracovníky během jediné směny a někdy i samotnými řidiči nákladních automobilů. V tomto prostředí se velmi osvědčuje nasazení Lithium-Iontové technologie. Díky jednoduchému a bezúdržbovému systému dobíjení je vždy zaručena disponibilita vozíku a zároveň se snižuje riziko nehod a poškození samotného vozíku.

Vykládka z boku

Pro vykládku na plochu z boku návěsu máme k dispozici kompletní řadu čelních vozíků. S elektrickým, naftovým, nebo plynovým pohonem a nosností až 5 tun. Díky tomu si vždy vyberete ideální vozík pro Vaši aplikaci, který například díky použití dlouhých či vícenásobných vidlí posune rychlost složení návěsu na zcela novou úroveň.

Pro vyložení z boku lze ale využít i jiné než čelní vozíky. Například využitím retraků se superelastickými koly ETV C můžete jedním vozíkem odebírat paletu přímo z nákladního vozu a okamžitě jí založit ve skladu s úzkými uličkami. Stačí Vám tak pouze jeden vozík místo dvou.

Máte otázky?