+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Výrobní závod Jungheinrich Chomutov
Výroba retraků od roku 2023 v ČR

Nový výrobní závod Jungheinrich v Chomutově!

​​​​​​Společnost Jungheinrich rozšiřuje své výrobní kapacity o nový závod v českém Chomutově. Od roku 2023 bude v tomto závodě o rozloze zhruba 37 000 metrů čtverečních probíhat zejména výroba retraků.

  • Nový výrobní závod na retraky
  • Plocha: 37 000 m2
  • Rozpočet projektu ve výši přibližně 60 milionů EUR
  • Vytvoření více než 350 nových pracovních míst
  • Zahájení výstavby v roce 2022
  • Plánované zahájení výroby v roce 2023

Společnost Jungheinrich rozšiřuje své výrobní kapacity o nový závod v českém Chomutově. Od roku 2023 bude v tomto závodě o rozloze zhruba 37 000 metrů čtverečních probíhat zejména výroba retraků. Výstavba nového závodu má být zahájena v roce 2022. Rozpočet projektu činí přibližně 60 milionů eur. Výstavba nového areálu bude realizována společně s developerem metodou built-to-suit. Očekává se, že zde vznikne více než 350 pracovních míst.

Společnost Jungheinrich rozšiřuje svou výrobní síť s cílem uspokojit v budoucnu stále vyšší a rostoucí poptávku po vysokozdvižných vozících. Důvodem pro výběr chomutovského závodu je jeho poloha v srdci Evropy a z ní vyplývající výborné logistické spojení. Nový výrobní závod je ústředním prvkem potřebným k dosažení růstových cílů Strategie 2025+ a ke zvýšení efektivity i ziskovosti.

Sabine Neuß
členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky

"V Chomutově vzniká jedenáctý závod Jungheinrich a jeden z nejmodernějších závodů na vysokozdvižné vozíky na světě."

Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky, řekla: "Poptávka po vozících Jungheinrich neustále roste a tím musíme navyšovat naše výrobní kapacity. V Chomutově vzniká jedenáctý závod Jungheinrich a jeden z nejmodernějších závodů na vysokozdvižné vozíky na světě. To nám pomůže k udržitelnému a ziskovému růstu a dlouhodobému zvýšení konkurenceschopnosti společnosti Jungheinrich."

Současná výroba retraků ve výrobním závodě Jungheinrich v Norderstedtu bude postupně přesunuta do nového závodu v Chomutově, a to od roku 2023. Dostupné kapacity v Norderstedtu pak budou využity k dalšímu růstu. Společnost Jungheinrich rozšíří své výrobní portfolio v závodě v Norderstedtu o díly na vychystávací vozíky, které se používají především ve stále se rozvíjející oblasti e-commerce.

Máte otázky?