+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Repasované vozíky Jungheinrich

Jungheinrich otevírá nový závod na použité vozíky

Společnost Jungheinrich otevírá svůj druhý závod na repasi vozíků v rumunském Ploiești. Novým závodem, který se rozkládá na ploše přibližně 5 000 m2, společnost vychází vstříc rostoucí poptávce po použitých vozících a vytváří kapacity pro další růst.

V Ploiești se budou repasovat elektrické nízkozdvižné vozíky EJE a čelní elektrické vozíky EFG pro evropský trh. Touto investicí jde Jungheinrich příkladem oběhovému hospodářství v intralogistice a umožňuje tak v průmyslu využívat udržitelně repasované vozíky.

Jungheinrich je první průmyslovou společností, která se ujala výzvy repasovat manipulační techniku v prvotřídní kvalitě. Společnost slibuje, že JUNGSTARS (oficiální název pro použité vozíky Jungheinrich) jsou po repasi jako nové. S novým závodem na repasi v Ploiești společnost Jungheinrich dále rozšiřuje své stávající kapacity a optimalizuje procesy v oblasti použité techniky. Vedle Drážďan je Ploiești největším závodem společnosti Jungheinrich na repasi vozíků. Otevřením nového závodu dojde do roku 2025 k navýšení kapacity na výrobu použitých vozíků o 25 %.

Tino Alban
Vedoucí závodu drážďanského centra pro repasi vozíků společnosti Jungheinrich AG

Vedoucí závodu drážďanského centra pro repasi vozíků společnosti Jungheinrich AG 

Tino Alban, vedoucí závodu drážďanského centra pro repasi vozíků společnosti Jungheinrich AG říká: „Obecný trend udržitelnosti se odráží ve stále rostoucí poptávce po repasovaných vozících. Jsou dobrým řešením zejména pro zákazníky, kteří dbají na ochranu životního prostředí, protože repasováním použitých vozíků ušetříme přibližně 80 % CO2 ve srovnání s výrobou nových strojů. V době pandemie koronaviru se mnoho zákazníků, kteří dbají na cenu, obrací k levnějším, ale také dobře fungujícím použitým vozíkům, které jsou optimální pro nízkou až střední dobu používání nebo jako pohotovostní řešení."

Unikátní proces průmyslové repase vozíků Jungheinrich probíhá podle standardizovaného postupu, který je pro všechny vozíky stejný a je založen na šesti krocích. V rámci tohoto procesu jsou použité vozíky technicky i vizuálně jako nové. Princip 5 hvězd společnosti Jungheinrich zajišťuje, že každý vozík je repasován v souladu s nejvyššími standardy bezpečnosti a udržitelnosti a také nejpřísnějšími kontrolami kvality. Zatímco komponenty, jako jsou rámy, motory a převodovky, jsou repasovány, všechny bezpečnostně relevantní a opotřebované komponenty jsou nahrazeny originálními náhradními díly. Repasováním, které šetří zdroje a energii, prodlužuje Jungheinrich životní cyklus vozíků o dvě až tři provozní období a zároveň minimalizuje použití nových dílů. V současné době je míra opětovného použití dílů na jeden vozík 94 %.

Tino Alban
Vedoucí závodu drážďanského centra pro repasi vozíků společnosti Jungheinrich AG

„Důkladný proces špičkové repase dělá z našich vozíků JUNGSTARS použité vozíky prémiové kvality."

Tino Alban říká: „Důkladný proces špičkové repase dělá z našich vozíků JUNGSTARS použité vozíky prémiové kvality. Spojují v sobě ekologické, ekonomické a technické výhody, a nabízejí tak rozmanitost výkonů, která je na trhu jedinečná."

Zatímco repase vozíků EJE a EFG probíhá v závodě v Ploiești, drážďanský závod je zodpovědný za všechny ostatní typy vozíků a také za systémové vozíky. Všechna evropská prodejní centra společnosti Jungheinrich dodávají vozíky, které se převážně vracejí ze smluv o pronájmu, do obou závodů k repasi. Kromě toho probíhá repase pro asijský trh v Bangkoku a v čínském Qingpu.

Máte otázky?