+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Autonomní mobilní robot arculee
Mobilní roboti a automatické zakladače

Stavba automatického logistického centra pro Prodrive Technologies

Jungheinrich staví plně automatizované logistické centrum s mobilními roboty arculee AMR pro nizozemskou společnost Prodrive Technologies.

  • První společná zakázka pro Jungheinrich s novým zařízením arculee AMR
  • Kombinace inovativních mobilních robotů (AMR) a automatických regálových zakladačů (AGV) pro maximální flexibilitu
  • Díky integrovanému komplexnímu řešení od jednoho dodavatele je výstavba nového skladu efektivní a udržitelná

Společnost Jungheinrich staví pro nizozemskou technologickou společnost Prodrive Technologies nové moderní logistické centrum. Nová budova s více než 20 000 m2 skladové plochy se staví nedaleko Eindhovenu a bude plně v provozu na podzim roku 2022. Srdcem skladu bude komplexní logistické řešení s flotilou 14 autonomních mobilních robotů (AMR) a 8 automatických regálových zakladačů EKX 516ka. Všechny vozíky jsou prostřednictvím rozhraní Jungheinrich Logistics Interface připojeny k systému Jungheinrich WCS, který řídí přepravní pohyby v rámci automatizovaného systému. Kombinace vozíků AMR jako spojovacího prvku k vychystávání objednávek a vozíků AGV v regálové oblasti pozvedá materiálový tok ve společnosti Prodrive na novou úroveň automatizace. Mobilní roboti arculee zde budou dodávat a odebírat palety ze dvou automatizovaných skladovacích zón a přepravovat je na principu zboží k člověku do vychystávacích stanic, kde se vychystává ručně.

Dr. Markus Heinecker
Viceprezident pro automatizované systémy ve společnosti Jungheinrich

"Tímto projektem podtrhujeme své odborné znalosti v automatizačních řešeních. Obzvláště nás těší, že se můžeme spolehnout na našeho nového člena arculee." 

"Projektem ve společnosti Prodrive podtrhujeme naše odborné znalosti v oblasti automatizačních řešení. Obzvláště nás těší, že se můžeme spolehnout na model arculee S našeho nového člena skupiny Jungheinrich společnosti arculus," říká Dr. Markus Heinecker, viceprezident pro automatizované systémy AGV ve společnosti Jungheinrich. Začátkem tohoto měsíce společnost Jungheinrich oznámila koupi mnichovského experta na robotiku arculus. S touto inovativní začínající společností Jungheinrich cíleně rozšiřuje své portfolio v oblasti automatizace a nyní nabízí špičkové technologie v oblasti autonomních mobilních robotů. "Poptávka po AMR neustále roste díky silnému růstu, zejména v oblasti e-commerce. Nyní můžeme ještě lépe podporovat naše zákazníky při dosahování jejich cílů v oblasti efektivity a udržitelnosti prostřednictvím přesné a komplexní automatizace procesů."

Mark Menting
Global Process Owner Logistics ve společnosti Prodrive Technologies

"Koncept automatizace Jungheinrich kombinující inovativní roboty a automatické vozíky všechny naše požadavky splňuje. Umožňuje také pozdější optimalizaci."

Pro společnost Prodrive je spolupráce na projektu nového skladu logickým krokem v dlouhodobém vztahu se zákazníky. Jungheinrich podporuje nizozemskou společnost svými odbornými znalostmi v oblasti intralogistiky již řadu let. Dalším důležitým kritériem při rozhodování ve prospěch společnosti Jungheinrich je pro Marka Mentinga, pracujícího na pozici Global Process Owner Logistics ve společnosti Prodrive Technologies, univerzálnost systémového řešení. "Flexibilita v dodavatelském řetězci je dnes rozhodujícím kritériem ekonomického úspěchu. Pro nás to znamená, že musíme vychystávat zboží rychleji, efektivněji a bez chyb. Koncept automatizace Jungheinrich s kombinací inovativních robotů a klasických automatických vozíků všechny tyto požadavky splňuje. Umožňuje také pozdější další optimalizaci," říká Menting.

O společnosti Prodrive

Společnost Prodrive Technologies, založená v roce 1993, je jednou z nejrychleji rostoucích technologických společností v Evropě. Prodrive Technologies navrhuje a vyrábí elektroniku, software a mechaniku. V úzké spolupráci se svými klienty vyvíjí a dodává širokou škálu high-tech produktů, systémů a řešení, přičemž využívá technologie, které jsou mimořádně efektivní a často jedinečné. Společnost Prodrive Technologies si vše vyrábí sama, pokrývá prakticky všechny myslitelné trhy a používá nejmodernější procesní technologie, z nichž mnohé sama vyvinula. Společnost Prodrive Technologies zaměstnává více než 2 200 lidí, z nichž 700 jsou inženýři z různých oborů. Společnost vlastní flexibilní a plně automatizované výrobní závody v Nizozemsku, USA a Číně, kde optimalizuje návrhy výrobků pro každého zákazníka.

Máte otázky?