+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
JT Energy Systems - uloziste

JT Energy Systems staví úložiště energie z recyklovaných Li-Ion baterií

V saském Freibergu staví společnost JT Energy Systems stacionární úložiště energie o výkonu 25 megawattů s využitím recyklovaných lithium-iontových baterií.

  • Největší bateriové úložiště v Sasku
  • Recyklace použitých lithium-iontových baterií
  • Inteligentní propojení elektromobility s přechodem na energetiku

Společnost JT Energy Systems dává použitým lithium-iontovým bateriím nový život a v budoucnu bude vyrábět bezemisní baterie. Tato společnost, která vznikla spoluprací společností Jungheinrich a Triathlon, staví v saském Freibergu flexibilní bateriové úložiště se špičkovým výkonem 25 MW. Jedná se o největší zařízení svého druhu v Sasku a jedno z nejvýkonnějších v Německu. Rozsáhlé úložiště se skládá mimo jiné z použitých lithium-iontových baterií, které budou po úspěšném použití v elektrických vozících a v automobilovém průmyslu znovu využity. V budoucnu bude bateriové úložiště sloužit k výrobě 100% bezemisních baterií přímo v závodě na základě konkrétních požadavků zákazníka. Úkolem megabaterie je meziskladování regenerativní elektřiny, stabilizace energetické sítě a zajištění naléhavě potřebné energie ve špičkách. Projekt realizují odborníci na velkokapacitní bateriová úložiště z místní společnosti Tricera Energy GmbH. Tímto ambiciózním projektem zúčastněné společnosti posouvají energetickou transformaci kupředu a zdůrazňují velký potenciál, který se skrývá v inteligentním propojení elektromobility a energetické transformace. Recyklace použitých baterií ve stacionárních úložných systémech je důležitou součástí strategie udržitelnosti společnosti Jungheinrich, zacílené na efektivní a hospodárné využívání zdrojů.

Opětovné využití lithium-iontových baterií po letech jejich používání v elektrických vozících je obzvláště efektivním, udržitelným a zdroje šetřícím krokem k přechodu na energetiku. Použité baterie jsou společností JT Energy Systems zkoumány a v případě potřeby renovovány, aby byla zajištěna jejich maximální životnost. Vzhledem k výraznému nárůstu podílu elektrických vozíků v posledních několika letech společnost JT Energy Systems očekává, že v budoucnu bude stále více baterií využito pro druhý život ve stacionárních úložištích.

Reinhild Kühne, jednatelka společnosti JT Energy Systems
Jednatelka společnosti JT Energy Systems

"Stacionární úložiště energie jsou logickým důsledkem využití Li-Ion baterií pro druhý život a významně tak přispívají k přechodu na novou energetiku."

"Elektromobilita je na vzestupu. Na celém světě je dnes v provozu více než 1 milion elektrických vozíků Jungheinrich. Rychle rostoucí část z nich je vybavena nejmodernější lithium-iontovou technologií. Li-Ionové baterie jsou mimořádně odolné. Obvykle je lze používat delší dobu než vozíky, kterým slouží jako zdroj energie po mnoho let. Stacionární systémy pro skladování energie, jako je ten ve Freibergu, jsou logickým důsledkem využití lithium-iontových baterií pro druhý život a významně tak přispívají k přechodu na novou energetiku," vysvětluje Reinhild Kühne, jednatelka společnosti JT Energy Systems.

Společnost JT Energy Systems byla založena v roce 2019 společně hamburským specialistou na intralogistiku Jungheinrich a výrobcem baterií Triathlon. Společný podnik vyrábí energetické systémy pro elektrické vozíky. Společnost sídlí v saském Freibergu a slouží rychle rostoucí poptávce po inovativních a udržitelných energetických a bateriových systémech. Společnost má mimořádné odborné znalosti v oblasti oprav a přepracování použitých lithium-iontových baterií. Při klasifikaci a vyhodnocování zbývající životnosti baterií je využíváno know-how drážďanské společnosti NOVUM engineerING GmbH, která je expertem na monitorování baterií na bázi umělé inteligence.

Velkokapacitní bateriové úložiště plánuje a staví místní partnerská společnost Tricera Energy GmbH a jeho dokončení je plánováno na podzim roku 2022. Společnost se specializuje na stacionární a průmyslová úložiště. JT Energy Systems a její akcionáři Jungheinrich a Triathlon investicí do této technologie budoucnosti činí důležitý krok k realizaci své strategie udržitelnosti.

O společnosti Tricera Energy GmbH

Společnost Tricera Energy GmbH přispívá svými flexibilními a modulárními systémy bateriových úložišť k regenerativnímu zásobování energií orientovanému na poptávku, a tím pomáhá řídit přechod na novou energetiku. Realizují se jak samostatná, tak hybridní řešení bateriových úložišť (baterie + fotovoltaika/vítr/X). Prostřednictvím strategických partnerských společností má společnost přístup k velkým částem výrobního řetězce od bateriového modulu až po hotový kompletní systém. To umožňuje vývoj nových konceptů pro systémy bateriového úložiště první, druhé a poslední životnosti.

Máte otázky?