+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Čelní elektrické vysokozdvižné vozíky řady EFG B

Jednoduše skvělý výkon: uvádíme na trh základní modely EFG

Nové vysokozdvižné vozíky EFG jsou cenově výhodné základní modely pro klasické přepravní a skladovací úkoly s nosností od 1,6 až po 3 tuny.

Společnost Jungheinrich rozšiřuje své portfolio čelních elektrických vysokozdvižných vozíků o dvě nové řady základních modelů EFG. To znamená, že od nynějška bude společnost kromě svých proslulých vysoce výkonných elektrických vysokozdvižných vozíků poprvé nabízet svým zákazníkům také základní modely pro lehké až středně těžké podmínky provozu. Tyto vozíky se mohou pochlubit působivým výkonem, spolehlivostí a odolností při nízkých pořizovacích nákladech.

Christian Erlach
Obchodní ředitel společnosti

"S řadami EFG BB a BC se nám podařilo vytvořit nové pojetí kvality. Vozíky se mohou pochlubit působivou funkčností, efektivitou a atraktivním poměrem ceny a výkonu."

Vozíky jsou určeny pro příležitostné použití v jednosměnném provozu a mají oslovit především zákazníky, kteří se i v základním segmentu spoléhají na osvědčenou kvalitu Jungheinrich. "S naší novou řadou EFG se záměrně zaměřujeme na malé a střední firmy a jejich specifické potřeby: nízké pořizovací náklady, rychlé dodací lhůty a dostatečné základní vybavení," říká Erlach.

Široká nabídka modelů základní úrovně 

Vysokozdvižné vozíky řady EFG BB a BC jsou k dispozici ve tříkolovém a čtyřkolovém provedení. S nosností až 3 tuny je lze použít v širokém spektru odvětví, jako je např. výroba, obchod, sklad, dílna nebo zemědělství. Modelová řada pokrývá celou škálu skladovacích a přepravních úkolů. Například dobře manévrovatelný tříkolový vozík EFG BB 216k je díky své kompaktní konstrukci vhodný pro flexibilní manipulaci ve stísněných prostorech skladu. Čtyřkolové vysokozdvižné vozíky EFG BC jsou k dispozici s nosností od 1,6 do 3 tun. Zejména modely EFG BC 325(k)/330 jsou díky 48V baterii cenově výhodnou alternativou k vozíkům v segmentu 80V baterií. Jsou vhodné i pro venkovní použití. Tři různé typy sloupů v různých velikostech a provedení nabízejí vhodné řešení pro všechny standardní aplikace až do výšky zdvihu 6 500 mm. Sloup a boční posuv pracují čistě hydraulicky a jsou ovládány mechanickými ovládacími pákami. S vybranou volitelnou výbavou je možné používat jednoduché přídavné zařízení.

Čení elektrický vysokozdvižný vozík EFG BB

Vysoký výkon při nízkých nákladech

Vozíky řady EFG BB a BC se vyrábějí v závodě společnosti Jungheinrich v čínském městě Čching-pu. Na výrobu vozíků se vztahují stejné standardy kvality jako na výkonné řady Jungheinrich, které se vyrábějí v Německu. "S vozíky EFG řady BB a BC získávají naši zákazníci kvalitu Jungheinrich za bezkonkurenční cenu," říká Erlach. Vozíky řady EFG BB a BC jsou standardně vybaveny lamelovými brzdami. Brzdy jsou díky své uzavřené konstrukci mimořádně odolné vůči nečistotám a zaručují tak vysokou citlivost brzdění při nízkých nárocích na údržbu. Při brzdění se rekuperuje až 30 % energie, což výrazně zvyšuje životnost vozíků na jeden cyklus baterie. Dvoumotorový pohon předních kol s převodovkou ZF umožňuje vysoký výkon při nízké spotřebě energie při každém použití.

Propracovaná bezpečnost a ergonomie

Řady EFG BB a BC jsou standardně vybaveny bezpečnostním systémem Jungheinrich curveCONTROL, který automaticky snižuje rychlost vozíku při průjezdu zatáčkou v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se výrazně snižuje riziko nehod při zatáčení, zejména při práci s velkými náklady. Pět různých jízdních režimů umožňuje bezpečný provoz přizpůsobený každé situaci. Oblouková ochranná stříška, kompaktní profily sloupu a optimalizované vedení řetězů a hadic zajišťují výhled do všech stran pro bezpečný provoz. Ke standardní výbavě řady EFG BB a BC patří displej Jungheinrich ve dvoupalcovém provedení. Ten informuje obsluhu o stavu baterie, zbývající době provozu, zvolených režimech jízdy a v případě potřeby poskytuje také vybrané bezpečnostní pokyny. Jako volitelné příslušenství je k dispozici sedadlo Grammer MSG 65 pro obzvláště ergonomické pracovní podmínky.

Bezpečně i po zakoupení

Společnost Jungheinrich nabízí elektrické vysokozdvižné vozíky řady BB a BC jako samostatné vozíky i jako flotilu, a to jak k nákupu, tak k pronájmu. Aby byl zajištěn vždy bezproblémový provoz, je i pro základní typy vozíků k dispozici rozsáhlé portfolio servisních služeb Jungheinrich. Zákazníci si mohou vybrat balíčky údržby a servisu přizpůsobené jejich individuálním potřebám. Díky rozsáhlé servisní síti Jungheinrich se vysoká dostupnost náhradních dílů Jungheinrich vztahuje i na elektrické vysokozdvižné vozíky řady BB a BC.

Máte otázky?