+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Amber Beverage

Automatický výškový sklad ve firmě Amber Beverage

Amber Beverage Group investuje 15,5 milionu EUR do automatizovaného skladu od společnosti Jungheinrich.

Jedná se o komplexní automatizaci skladu včetně automatických vozíků. Výškový sklad poskytne společnosti 35.000 paletových míst v 8 uličkách. Součástí bude také automatický sklad drobných dílů se 2 uličkami se zakládáním do výšky až 22 metrů.

Globální lihovinová společnost Amber Beverage Group (ABG) podepsala dohodu se společností Jungheinrich o nákupu vybavení v hodnotě 15,5 milionu EUR potřebného k vybudování automatického výškového skladu v lotyšském hlavním městě Rize.

„Je pro nás velmi důležité zajistit efektivní řízení manipulace s náklady pro naše partnery ve více než 185 zemích a udržovat rychlost rozvoje investičních projektů charakteristických pro naši společnost,“ říká Jekaterina Stuģe, generální ředitelka společnosti Amber Beverage Group.

Jekaterina Stuģe
generální ředitelka společnosti Amber Beverage Group

„Největší část naší investice půjde do hi-tech vybavení pro naše nové sklady.“

„To potvrzuje ambiciózní plán společnosti Amber Beverage Group stát se jedním z deseti nejvlivnějších a nejmodernějších globálních hráčů v lihovinovém průmyslu,“ říká Jekaterina Stuģe.

Māris Supe
manažer prodeje ve společnosti Jungheinrich Lift Truck pro Pobaltí

„Vzhledem ke svému rozsahu, složitosti a úrovni automatizace je tento projekt významný nejen na úrovni Pobaltí, ale i pro celou Evropu.“

„Jsme rádi, že ABG bude realizovat projekt automatizace logistických operací v takovém rozsahu. Budeme instalovat moderní jeřábové zakladače na palety a drobné zboží, dopravníky palet a drobného zboží, automatické vychystávací systémy Pick-By-Light a Put-By-Light a propojíme je s výkonným systémem řízení skladu,“ říká Māris Supe, manažer prodeje ve společnosti Jungheinrich Lift Truck pro Pobaltí.

Projekt je realizován ve spolupráci se specialisty společnosti AI ENGINEERING, přičemž společnost ABG do projektu investovala více než 33 milionů EUR. V první fázi výstavby dojde na ploše více než 24 000 m2 k automatizaci skladování, kompletování a vydávání objednávek včetně administrativního prostoru.

Automatický výškový sklad nevyžaduje přítomnost zaměstnanců a všechny procesy budou probíhat plně automaticky. Celková výška skladu dosáhne 24 metrů a palety budou ukládány na sebe v regálech do více než 9 pater. Současná skladová kapacita společnosti je 25.000 paletových míst, zatímco nový sklad pojme najednou 35.000 palet . V případě potřeby lze jeho kapacitu rozšířit na 45 000 paletových míst. V rámci budování nového skladu se tři stávající sklady skupiny Amber Beverage Group sloučí do jednoho a plánovaný tok zboží v novém skladu dosáhne 360.000 zpracovaných palet nebo přibližně 33 000 TEU ročně.

Amber Beverage Group je rychle rostoucí lihovinová společnost, jejíž produkty se nachází v milionech domácností po celém světě. Je předním výrobcem nápojů, distributorem, poskytovatelem logistických služeb a provozovatelem maloobchodních prodejen s více než 600 značkami od prémiové vodky přes šumivá vína až po speciální mexické tequilly. Společnost založená v roce 1 900 rozšířila svou původní hlavní výrobní činnost a stala se globálním hráčem v lihovinovém průmyslu se 2 000 zaměstnanců v téměř 20 společnostech v Pobaltí, Rakousku, Austrálii, Rusku, Mexiku a Velké Británii.

Máte otázky?