+420 313 333 111 Telefon
Kontaktní formulář
Newsletter
Vozíky Jungheinrich v Alza.cz

Sklad Alzy v Úžicích spoléhá na vozíky Jungheinrich.

Lídr české e-commerce, společnost Alza.cz a.s., se v Úžicích specializuje na skladování bílé techniky, velkých televizí, sortimentu hobby a dalšího nadrozměrného zboží. V současné době s manipulací pomáhá okolo 30 vozíků Jungheinrich v závislosti na sezóně.

Společnost Alza.cz a.s. má dvě logistická centra na Slovensku a tři okolo Prahy (v Počernicích, Zdibech a Úžicích). Pražská centra jsou rozdělena podle velikosti zboží. To je následně odesláno z centra, odkud je nejkratší cesta k zákazníkovi, případně se zásilka kompletuje na skladě, na kterém se nachází největší položka. Tím bývá velmi často LC Úžice. Skladování zde probíhá stohováním bez palet na volné ploše, případně v systémovém skladu, který je uzpůsoben na nestandardní rozměry zboží. 

Pro společnost Alza.cz je stejně jako pro ostatní velké e-shopy zásadní zvládnout logistiku tak, aby zákazník dostal přesně to, co si objednal, ve slíbeném čase. Doba doručení se neustále zkracuje a očekávání zákazníků na kvalitu služby se zvyšují. V České republice je to bezpochyby z velké míry zásluha právě společnosti Alza.cz. Sklad v Úžicích je díky svému zaměření na nestandardní položky vlastně neustále ve vývoji.

40 kamionů nestandardního zboží denně

V Úžicích jsou skladované položky často přiváženy volně bez palet, případně na nestandardních paletách podle potřeb zboží. To klade vysoké nároky na organizaci i manipulační techniku. Pro bílé zboží se využívá flotila čelních elektrických vozíků s nosností 1,5 tuny a kleštěmi, které zaručují bezpečné uchopení zboží. Tomáš Gürtler, supervizor logistického centra, pak doplňuje: „To je následně skladováno na volné ploše a stohováno na sebe. Tento typ skladování klade velké nároky na přesnost obsluhy a na citlivost ovládání. Pro zvýšení kapacity skladování plánujeme v letošním roce stavbu dvoupatrové galerie nad polovinou skladu, kde dnes skladujeme pouze na zemi. V druhé polovině máme regálové systémy různých konfigurací, neboť naše zboží jen málokdy vyhovuje rozměrům EUR palety. Celková plocha skladu je dnes 25.000 m2, po rozšíření o galerie pak naroste na celkových 50.000 m2.

Vozíky Jungheinrich v Alza.cz

Petr Rejmánek
Odborný poradce ve společnosti Jungheinrich (ČR) s.r.o.

„Zákazník si navolí pro každý případ a zboží tlak, který zaručuje bezpečnou manipulaci a neohrozí samotné zboží nadměrným sevřením.“

Kleště se systémem redukce poškození

Bílá technika vyžaduje manipulaci pomocí hydraulických kleští, aby byla zajištěna bezpečná přeprava bez palety. Pro účely Alza.cz byly na čelní vozíky namontovány elektronicky ovládané kleště, které snižují riziko nevhodné manipulace ze strany obsluhy a poškození zboží. „Kleště, kterými jsme osadili vozíky pro Alzu, mají předdefinované svěrací síly pro různé rozsahy rozevření čelistí. Zákazník si tak navolí pro každý případ a zboží tlak, který zaručuje bezpečnou manipulaci a neohrozí samotné zboží nadměrným sevřením,“ vysvětluje Petr Rejmánek, odborný poradce Jungheinrich (ČR) s.r.o., výhody pro obsluhu, která tak nemusí ztrácet čas s kontrolou správného sevření kleští.

Tomáš Gürtler
Supervizor logistického centra Alza.cz a.s.

„Spolupráce s jednotlivými odděleními Jungheinrichu je bezproblémová a vždy najdeme společně řešení našich potřeb.“

ZJISTĚTE VÍCE O NAŠÍ NABÍDCE PRODUKTŮ

Stabilní tým a podpora

Pan Gürtler oceňuje také komplexnost služeb, které od Jungheinrich dostává. „Spolupráce s jednotlivými odděleními Jungheinrichu je bezproblémová a vždy najdeme společně řešení našich potřeb. Ať už se jedná o poradenství ohledně nové techniky, systémových vozíků, pronájmu, nebo servisu. Tým, který se o nás stará je stabilní, takže vždy víme, na koho se obrátit.“ A jeho slova potvrzuje Pavla Blechová, specialistka pronájmu Jungheinrich: „Sklad Alzy v Úžicích je pro nás významným zákazníkem v oblasti pronájmu. Především v předvánoční špičce pro něj zajišťujeme různé vozíky pro krátkodobé zapůjčení. Díky technice, kterou využívají, to může být někdy celkem výzva, jako v případě shánění systémových vozíků nebo speciálních přídavných zařízení. Díky spolupráci mezi našimi pobočkami v Evropě máme ale k dispozici tisíce vozíků, ze kterých můžeme vybírat, a zatím se nám tak vždy podařilo najít vhodné řešení.“

Rozhoduje ovladatelnost, bezpečnost a partnerství

V Úžicích jezdily historicky vozíky různých značek. Při poslední obměně v roce 2020 a 2021 bylo cílem flotilu pokud možno co nejvíce sjednotit. To přináší výhody jednak manipulantům, pro které je pak přechod mezi různými vozíky snazší, ale i pro management, zejména díky tomu, že má jednoho servisního partnera pro veškeré požadavky. Během výběru bylo porovnáváno několik výrobců, přičemž vozíky Jungheinrich oslovily především ergonomií a obratností.

Alza.cz - Tomáš Gürtler
Supervizor logistického centra Alza.cz a.s.

„Vozíky Jungheinrich vynikly hlavně svým konstrukčním řešením, díky čemuž jsou velmi dobře ovladatelné a hbité.“

„Vozíky Jungheinrich vynikly hlavně svým konstrukčním řešením, díky čemuž jsou velmi dobře ovladatelné a hbité. Obsluha si pochvaluje intuitivní ovládání a co je pro nás asi nejdůležitější, mají bezkonkurenčně nejlepší výhled na břemeno. To je v našem provozu zásadní vlastnost pro zachování vysoké míry bezpečnosti i při intenzivní překládce,“ vysvětluje Tomáš Gürtler hlavní důvody, proč se rozhodli pro vozíky Jungheinrich.

O firmě Alza.cz

Společnost Alza.cz a.s. byla založena již v roce 1994, tehdy jako společnost Alzasoft, v roce 2000 spustila první online obchod. V roce 2020 její roční obrat přesahuje 37 miliard korun a je tak lídrem trhu. V současné době využívá 2 logistická centra na Slovensku a 3 v České republice, která každý den odbaví více než 100.000 objednávek. V roce 2021 bude otevřeno nové moderní logistické centrum v Chrášťanech, které bude primárně obsluhovat jihozápadní část republiky.

Podívejte se na fotky z provozu:

Máte otázky?