Li-Ion

Lithium Iontové Baterie

Úspora
Produktivita
Efektivita

Obrovský potenciál pro růst produktivity a úsporu energie a financí!

Portfólio Jungheinrich

Klasické olověné baterie jsou již na vývojovém konci a nelze u nich technickým vylepšením získat vyšší přidanou hodnotu. Budoucí vývoj elektrické trakce se tak musí vydat zcela novou cestou. Lithium-Ionová technologie je známá již řadu let postupně si nalézá cestu od drobné elektroniky do větších a větších zařízení. Díky postupnému rozšiřování elektromobilů začala rychle růst produkce velkých Li-Ion článků a nic tak nebrání jejich nasazení i v manipulační technice.

 

Lithium-Ionové baterie jsou stále na počátku a je v nich skryt obrovský potenciál pro růst produktivity a úsporu energie i financí.

 

Běžnou flotilu manipulační techniky dodáme včetně Li-Ion baterií!

 

 

Ušetříte náklady

na druhou baterii.

A také na prostředky k výměně druhé baterie. Správným nastavením LiIon baterií docílíte toho, že i ve 3 směnném provozu nebudete muset měnit baterii, ale pouze dobíjet, kdykoliv k tomu budete mít možnost. Při správně zvolené baterii, správném nabíječi a dobře nastavených procesech si vystačíte s jednou baterií v non-stop provozu.

 

Energetická a finanční úspora

Li-Ion technologie=vozík+baterie+nabíječ

Energetická úspora Li-Ionové technologie je 20%  oproti klasické olověné baterii, tzn., ušetříte 20% za spotřebu elektrické energie. Navíc životnost Li-ion baterií je oproti olověným bateriím až dvojnásobná (více než 2000 nabíjecích cyklů).

Bezstarostná péče

žádná starost o baterie.

Žádné dolévání destilované vody, sledování nabíjecích cyklů, výměna baterií, řešení odvětrání v nabíjárnách a následná kontrola.  Součástí Li-Ionové baterie je BMS (Battery management systém), který si jednotlivé články a celou baterii řídí sám. Práce s těmito bateriemi je velmi jednoduchá a bezpečná.

Porovnání výhod

Li-Ion versus Olovo

 

 

Kontakt

Máme testovací vozíky s Li-Ion bateriemi, kontaktujte nás!