Navigace skladu - úzká ulička

Pro EKX 410-515, EKS 210-312, ETX 513-515

Poloautomatický dojezd na místo v úzké uličce

Obrázek zvětšíte kurzorem myši

Zaslat online poptávku

Základní vlastnosti

 • Zvýšení efektivity až o 25 %
 • Usnadnění práce vašim řidičům
 • Automatická zpětná vazba bez skenování
 • Předcházení nesprávného založení / vyskladnění zboží
 • Méně vzniklých poškození regálu
 • Použitelnost se systémem řízení skladu i bez něj

Technologie RFID a logistické rozhraní Jungheinrich to umožňuje: Díky transpondérům instalovaným v podlaze zná vozík pohybující se v úzké uličce neustále svoji aktuální polohu. Úkoly přicházející z Warehouse management systému jsou vysílány na terminál bezdrátového přenosu dat ve vozíku. Logistické rozhraní, které je zde instalované, „přeloží“ tato data a informaci předá přímo systému řízení vozíku. Vozík tak přesně rozpozná svoji aktuální polohu i polohu, kterou má najet. Řidič musí už dát jen impulz k pojezdu a zdvihu. Vozík automaticky najede diagonálně místo s paletou.

Přehled výhod

 • Zvýšení produktivity a ulehčení práce Vašich řidičů
 • Napojení IT prostřednictvím logistického rozhraní
 • Funkce vozíku
 • Stand-alone řešení

Zobrazit detaily výhod

Detaily výhod

Zvýšení produktivity a ulehčení práce Vašich řidičů

V nejkratší době, nejrychlejší cestou, s minimálními náklady na energii – poloautomatické a přesně cílená přeprava šetří Váš čas a Vaše peníze. Produktivita se zvyšuje až o 25 %. Kvalita zakládání a vykládání stoupá. Eliminují se chyby, vozík najíždí stoprocentně jistě - přímo a poloautomaticky - místo palety, které mu bylo systémem určeno. Řidič se také již nemůže „minout“ nebo naložit nesprávnou položku, odpadá mu celá řada úkonů a nemusí se stále znovu orientovat. Kromě toho dochází méně často k poškození regálů, protože vidle jsou polohovány automaticky a naprosto přesně.

Funkce vozíku

K funkcím navigace skladu patří například aktivní kontrola posuvu ve spojení se snímačem nákladu, pomocí které se zabraňuje časově náročnému „pošupování“ břemene v regálu při zakládání, resp. při vykládání. Další vlastností produktu je inteligentní monitorování cílové polohy, které řidiče již při udělení úkolu upozorní na specifika skladového místa. Vozík tak například identifikuje u slepé uličky a při standardním směru vjezdu ve směru pohonu, že poslední místa v této uličce lze najet jen ve směru nákladu. Jelikož je o tom řidič včas informován, lze tak zabránit časově náročnému chybnému chování.

Napojení IT prostřednictvím logistického rozhraní

Aby mohl vozík najet přesně cíleně další pozici zakládání, vykládání nebo vychystávání, musí být sdělena řidiči. Optimální zvýšení efektivity je přitom zajištěno jen tehdy, pokud k tomu nemusí řidič provádět žádné manuální úkony. Z tohoto důvodu nabízíme v podobě logistického rozhraní možnost přebírat automaticky úkoly z libovolných systémů řízení skladu na pozadí a bez zdržení a předávat je systému řízení vozíku. Tato jednoduchá integrace do stávajícího systémového prostředí je základem úspěchu zřizovací fáze.

Stand-alone řešení

Nepoužíváte žádný systém řízení skladu, ale chtěli byste přesto využívat mnohé přednosti navigace skladu? Žádný problém, protože i zde nabízíme vhodná řešení pro Vaše konkrétní potřeby použití bez napojení IT: Skener čárového kódu může buď přenést objednávku na elektroniku vozíku, anebo můžete použít zadávací masku, individuálně pro Vás vytvořenou, na terminálu rádiového přenosu dat jako rozhraní mezi řidičem a navigací skladu.


K řízení vedených vozíků Jungheinrich pro úzké uličky se používají transpondéry. Jsou velké jen 9 x 16 mm a jsou instalovány v určitých odstupech v podlaze haly. Vozíky jsou vybaveny zapisovacím a čtecím přístrojem RFID, který komunikuje s transpondérem a získává a používá tyto informace:

 • A) Identifikace uliček a oblastí skladu
 • B) Najíždění reference měření trasy v uličkách.

Na základě těchto dvou informací a výsledků měření trasy vozíku je kdykoli možné naprosto přesně určit polohu v uličkách skladu. Transpondéry jsou programovány vozíky. Ve vozíkách je uložena kompletní topologie zařízení. Na libovolném místě je tak možné aktivovat spínací a přídavné funkce jako je např. omezení rychlosti při přejíždění nouzových úniků nebo odpojení zdvihu u uliček s omezenou světlou výškou.

Zaslat online poptávku

Online dotaz

Kontaktujte nás

Máte dotaz k našim produktům nebo
službám? Zašlete nám svůj dotaz!
Dále

Newsletter přihlášení
E-SHOP
 • Zvedací stoly
  pro práci bez namáhání zad
  pro práci bez namáhání zad

  v nabídce různé druhy

  cena od Kč 7.811,- Navštívit E-SHOP

 • Dílenské vozíky
  100% výsuv zásuvek
  100% výsuv zásuvek

  Bezpečné skladování nářadí

  od Kč 7 700,- Navštívit E-SHOP

 • Policové regály
  nabídka různých rozměrů
  nabídka různých rozměrů

  Nakupujte nyní nově v našem e-shopu

  od Kč 820,- Navštívit E-SHOP

 • Paletové vozíky Ameise
  pro univezrální, každodenní použití
  pro univezrální, každodenní použití

  Robustní vozík s dlouhou životností

  cena od Kč 8.595,- Navštívit E-SHOP

 • Zametač Steinbock
  pro vnitřní i venkovní prostory
  pro vnitřní i venkovní prostory

  Nakupujte v našem e-shopu!

  cena od Kč 12.003,- Navštívit E-SHOP